Grupa EMITER » Serwis | Komputery | Informatyka Elektronika i Automatyka
Grupa EMITER - Łódź
Płatności kartami VISA
Grupa EMITER na allegro.pl

Naprawa zalanego laptopa

Czasem przez roztargnienie lub w pośpiechu dochodzi do rozlania na laptopa wody, herbaty, kawy, piwa, czy na przykład soku. W większości przypadków po takim zdarzeniu urządzenie nie włącza się lub nie działają jego komponenty (np. klawiatura). Nawet jeżeli po włączeniu laptopa wydaje się, że wszystko jest w porządku, istnieje prawdopodobieństwo, że urządzenie wkrótce ulegnie awarii. W takim przypadku każda czynność i każda minuta są ważne, ponieważ od tego co i jak szybko zrobimy, zależą szanse na uniknięcie poważnego uszkodzenia sprzętu.

Przede wszystkim należy bezzwłocznie odłączyć źródła prądu, tj. zasilacz oraz baterię. Wszelkie możliwe urządzenia zewnętrzne powinny zostać usunięte, a laptop jeśli to możliwe powinien zostać położony „do góry nogami” na czystym ręczniku, na płasko na klawiaturze, najlepiej w jakimś suchym i ciepłym miejscu. Jeśli konstrukcja obudowy na to nie pozwala, nie należy laptopa układać w „daszek”, ponieważ ciecz spływająca pod kątem może dodatkowo penetrować wnętrze urządzenia. Do suszenia zalanych miejsc nie należy używać suszarki, ponieważ obudowa, przyciski i inne elementy wykonane z tworzyw sztucznych mogą ulec odkształceniu. W żadnym wypadku nie należy włączać urządzenia. Po odczekaniu około doby, laptopa należy zanieść do serwisu wyposażonego w specjalistyczny sprzęt do mycia płyt głównych (wanny ultradźwiękowe z odpowiednim środkami chemicznymi), gdzie wnętrze urządzenia zostanie poddane oczyszczaniu oraz zdiagnozowane zostaną ewentualne uszkodzenia. Elementy szczególnie narażone na awarię to tasiemki komunikacyjne, sloty taśm, układy SMD i wszelkie płytki drukowane. W przypadku zalania laptopa dojść może do wypalenia ścieżek i/lub zwarcia elementów płyty głównej.

zalanyZwlekanie z oczyszczeniem laptopa po zalaniu jest bardzo niekorzystne. Jeśli jakieś płyny dostały się do płyty głównej, zacznie ona korodować. Pozostawienie nawet śladowych ilości płynu spowoduje, że w krótkim czasie pojawi się śniedź, pleśń lub dojdzie do korozji laminatu płyty głównej, czy innych elementów drukowanych. W skrajnych przypadkach, z uwagi na rozległe uszkodzenia koszt naprawy będzie poważny.

Nasz serwis od wielu lat specjalizuje się w złożonych naprawach laptopów, w tym także po zalaniu cieczą. Jako jedni z nielicznych w Łodzi, posiadamy profesjonalny i nowoczesny sprzęt do serwisowania elementów urządzeń elektronicznych, w tym płyt głównych, kart graficznych, modułów pamięci i innych. Dzięki temu, naprawa zostaje przeprowadzona na najwyższym poziomie oraz na miejscu – bez konieczności podzlecania niektórych napraw serwisom zewnętrznym, co ma wpływ zarówno na cenę, jak i na bezpieczeństwo oraz powodzenie naprawy.

Certyfikacja naszej wiedzy i procesów daje Państwu pewność, że oferujemy profesjonalne usługi w dziedzinie naprawy i wymiany elementów montażu powierzchniowego. Nie uczymy się na powierzonym do naprawy sprzęcie. Usterki usuwamy przez naprawę, a nie wymianę całego elementu. Wykonywane w naszym serwisie usługi są na najwyższym poziomie, a wszystkie uszkodzenia usuwamy z największą starannością i dbałością o powierzony nam sprzęt.

W przypadku problemów z laptopem, zapraszamy do skontaktowania się z naszym Działem Serwisowym:
tel/fax: (42) 682-60-57 lub serwis@grupaemiter.pl

NAPRAWIAMY LAPTOPY M.IN.:

AcerAppleAsusBenQCompalCompaqFujitsu-SiemensHPIBMLGLenovoMSISamsungToshiba

Serwisujemy sprzęt:

 • Grafika - 02.jpg
 • Grafika - 07.jpg
 • Grafika - 04.jpg
 • Grafika - 11.jpg
 • Grafika - 05.jpg
 • Grafika - 09.jpg
 • Grafika - 08.jpg
 • Grafika - 10.jpg
 • Grafika - 06.jpg
 • Grafika - 03.jpg
 • Grafika - 01.jpg