Grupa EMITER » Komputery | Serwis | Informatyka Elektronika i Automatyka
Grupa EMITER - Łódź
Grupa EMITER na allegro.pl
Płatności kartami VISA

Naprawa zalanego laptopa

Czasem przez roztargnienie lub w pośpiechu dochodzi do rozlania na laptopa wody, herbaty, kawy, piwa, czy na przykład soku. W większości przypadków po takim zdarzeniu urządzenie nie włącza się lub nie działają jego komponenty (np. klawiatura). Nawet jeżeli po włączeniu laptopa wydaje się, że wszystko jest w porządku, istnieje prawdopodobieństwo, że urządzenie wkrótce ulegnie awarii. W takim przypadku każda czynność i każda minuta są ważne, ponieważ od tego co i jak szybko zrobimy, zależą szanse na uniknięcie poważnego uszkodzenia sprzętu.

Przede wszystkim należy bezzwłocznie odłączyć źródła prądu, tj. zasilacz oraz baterię. Wszelkie możliwe urządzenia zewnętrzne powinny zostać usunięte, a laptop jeśli to możliwe powinien zostać położony „do góry nogami” na czystym ręczniku, na płasko na klawiaturze, najlepiej w jakimś suchym i ciepłym miejscu. Jeśli konstrukcja obudowy na to nie pozwala, nie należy laptopa układać w „daszek”, ponieważ ciecz spływająca pod kątem może dodatkowo penetrować wnętrze urządzenia. Do suszenia zalanych miejsc nie należy używać suszarki, ponieważ obudowa, przyciski i inne elementy wykonane z tworzyw sztucznych mogą ulec odkształceniu. W żadnym wypadku nie należy włączać urządzenia. Po odczekaniu około doby, laptopa należy zanieść do serwisu wyposażonego w specjalistyczny sprzęt do mycia płyt głównych (wanny ultradźwiękowe z odpowiednim środkami chemicznymi), gdzie wnętrze urządzenia zostanie poddane oczyszczaniu oraz zdiagnozowane zostaną ewentualne uszkodzenia. Elementy szczególnie narażone na awarię to tasiemki komunikacyjne, sloty taśm, układy SMD i wszelkie płytki drukowane. W przypadku zalania laptopa dojść może do wypalenia ścieżek i/lub zwarcia elementów płyty głównej.

zalanyZwlekanie z oczyszczeniem laptopa po zalaniu jest bardzo niekorzystne. Jeśli jakieś płyny dostały się do płyty głównej, zacznie ona korodować. Pozostawienie nawet śladowych ilości płynu spowoduje, że w krótkim czasie pojawi się śniedź, pleśń lub dojdzie do korozji laminatu płyty głównej, czy innych elementów drukowanych. W skrajnych przypadkach, z uwagi na rozległe uszkodzenia koszt naprawy będzie poważny.

Nasz serwis od wielu lat specjalizuje się w złożonych naprawach laptopów, w tym także po zalaniu cieczą. Jako jedni z nielicznych w Łodzi, posiadamy profesjonalny i nowoczesny sprzęt do serwisowania elementów urządzeń elektronicznych, w tym płyt głównych, kart graficznych, modułów pamięci i innych. Dzięki temu, naprawa zostaje przeprowadzona na najwyższym poziomie oraz na miejscu – bez konieczności podzlecania niektórych napraw serwisom zewnętrznym, co ma wpływ zarówno na cenę, jak i na bezpieczeństwo oraz powodzenie naprawy.

Certyfikacja naszej wiedzy i procesów daje Państwu pewność, że oferujemy profesjonalne usługi w dziedzinie naprawy i wymiany elementów montażu powierzchniowego. Nie uczymy się na powierzonym do naprawy sprzęcie. Usterki usuwamy przez naprawę, a nie wymianę całego elementu. Wykonywane w naszym serwisie usługi są na najwyższym poziomie, a wszystkie uszkodzenia usuwamy z największą starannością i dbałością o powierzony nam sprzęt.

W przypadku problemów z laptopem, zapraszamy do skontaktowania się z naszym Działem Serwisowym:
tel/fax: (42) 682-60-57, serwis@grupaemiter.pl lub poprzez poniższy formularz kontaktowy:

Skontaktuj się z nami w sprawie naprawy

Osoba zgłaszająca (wymagane)

Telefon (wymagane)

Adres email

Nazwa urządzenia zgłaszanego do naprawy (wymagane)

Model urządzenia (wymagane)

Nr seryjny urządzenia

Czy sprzęt był już naprawiany? (wymagane)

Dokładny opis usterki (wymagane)

Wprowadź słownie wynik działania (antyspam):

Serwisujemy sprzęt:

 • Grafika - 03.jpg
 • Grafika - 06.jpg
 • Grafika - 11.jpg
 • Grafika - 02.jpg
 • Grafika - 05.jpg
 • Grafika - 04.jpg
 • Grafika - 01.jpg
 • Grafika - 07.jpg
 • Grafika - 09.jpg
 • Grafika - 10.jpg
 • Grafika - 08.jpg